تبلیغات
وبـلاگک - تصمیمی بزرگ در حد تصمیم کبری
25 آذر 87  07:00 ب.ظ    ویرایش: 25 آذر 87 09:27 ب.ظ
نوع مطلب: دست نویس ،

سلام.
دیشب قبل از خواب بود که طبق معمول هرشب به سراغ ایمیل هام رفتم تا ببنیم جغدها و کبوترهای نامه رسون ، امشب چه پیغامی آوردند.

- اول از همه به سراغ قفس "یاهو" رفتم ، طبق معمول هر شب چند ایمیل بدرد نخور از گروه هایی که نمیدونم چجوری به جمع اعضاشون پیوستم برام اومده بود. جالبه که هربار که من این گروه های رو پاک میکنم گروه جدیدی از سقف روی سر اینجانب می افته و من رو در بین اعضاش قرار میده.

- حالا نوبت به قفسه داغ "هات میل" رسیده بود ، قفسه هات میل همانند اکثر اوقات خالی از هرگونه موجودی بود.*

- اما زمانی که در قفسه "جی میل" رو باز کردم اوضاع فرق میکرد ، کبوتری که امشب برام فرستاده بودن خیلی خسته و خموده به نظر میرسید ، گویا حجم بار زیادی رو تحمل کرده بود.
نامه هارو یکی یکی از پای حیوون زبون بسته باز کردم ، کمی آب و دونن بهش دادم و رهاش کردم تا پیش صاحبش برود.

ابتدا همانند یکی دوماه اخیر نامه های از فرندفید برایم آمده بود و من رو از اینکه دوستانی من رو در فرندفید ساب کرده بودند مطلع کرد.
سپس توجهم به نامه ای که از طرف دوستی خوب برایم آمده بود جلب شد.مهر و موم نامه رو باز کردم،  نامه شامل فایلی نسبتا حجیم بود ( حالا دلیل خستگی کبوتر رو فهمیدم ) مشغول خواندن شدم ، تیتر جالبی داشت "چطور روزتان را برنامه ریزی کنید" ، متن جالب و آموزنده ای داشت ( در ادامه مطلب به صورت کامل درج شده است ). از همون دیشب تصمیم به شروع برنامه ریزی کردم و برنامه فردای خودم یعنی امروز رو به سبک متن مذکور نوشتم.

امروز برام روز جالبی بود و بعد از انجام هر کاری میدونستم باید چه کاری انجام بدم. تصمیم گرفتم از این به بعد هرشب این سبک رو انجام بدم تا بتونم در کارهام موفق باشم.

قبلا هم تلاش زیادی برای برنامه ریزی کرده بودم ولی هر بار  بعد از چند روز خسته شده بودم چون اون برنامه هی بسیار خشک و غیر قابل تغییر بودند. امیدوارم اینبار برنامه ریزی بتونه به من کمک کنه و من به اون همیشه وفادار بمونم.

نتایج :
 • چه کسی هزینه درمان سر اینجانب رو میپردازه؟
 • در صورت نبود الاغ برای حمل بارهای سنگین از کبوتر استفاده نکنید.
 • برنامه ریزی داشته باشید

*هر روز چندین پیغام هرزه به هر کدام از سرویس ها ارسال میشود که از توضیح راجع به آنها صرف نظر شد

افراد موفق می دانند که باید هر روزشان مفید و پربار باشد و به همین دلیل سعی میکنند از هر روزشان بیشترین استفاده ممکن را ببرند، چه در جهت رشد فردی یا کاری خود. ابزاری که برای انگیزه دادن به خودشان استفاده می کنند، برنامه روزانه شان است. وقتی عادت کنید که برای هر روزتان برنامه داشته باشید، روی کارها تمرکز بیشتری داشته و اولویت های آن روز را خوب می فهمید. با این روش احتمال انجام شدن کارها خیلی بیشتر است .


 • برای هر روزتان از شب قبل برنامه ریزی کنید
20-15 دقیقه را هر شب صرف برنامه ریزی برای روز آینده کنید. متخصصین می گویند یک دقیقه برنامه ریزی، در 10 دقیقه وقت شما در اجرای کار صرفه جویی می کند. اگر برای برنامه ریختن تا روز بعد صبر کنید، ممکن است خیلی اتفاقات بیفتد که فکرتان را منحرف کند و نتوانید روی برنامه تمرکز داشته باشید. وقتی از روز قبل برنامه تان را آماده داشته باشید، می توانید هر اتفاق دیگری که در طول روز افتاده را در نظر گرفته و به برنامه تان اضافه و کم کنید. همچنین وقتی شب قبل برنامه ریزی می کنید، باعث می شوید که ذهن ناخودآگاهتان در طول شب روی این برنامه ها کار کند و بعد که صبح بیدار شدید، می دانید که دقیقاً چه کار باید بکنید و دیگر وقتتان را برای اینکه ببینید چه باید بکنید یا نکنید هدر نمی دهید.

 • یک لیست مستر تنظیم کنید
 این لیست از همه کارهایی که فکرش را بکنید تشکیل شده است. اگر کاری به فکرتان می رسد که لازم است انجام دهید، فوراً آنرا در این لیست جای دهید. هیچ تعهدی به انجام همه کارهایی که در لیست مستر نوشته شده است ندارید. هدف این لیست این است که صرفاً آن کارها را فراموش نکنید. هر کار دیگری هم که در طول روز به ذهنتا می رسد را به این لیست اضافه کنید.


 •   یک لیست از حتماً های روزانه تهیه کنید
این لیست از کارهایی تشکیل شده است که بالاترین اولویت را دارند و سنگین ترین نتیجه را در بر خواهند داشت، چه مثبت و چه منفی. برای تنظیم این لیست وقت بگذارید و خوب فکر کنید چون وقتی کاری وارد این لیست می شود باید تا آخر روز بعد بی بر و برگرد انجام شود. کارهایی که در این لیست نوشته می شوند به هیچوجه نباید به تاخیر بیفتند چون باعث می شود که اینکار برایتان شکل عادت درباید و به اولویت های روزانه تان بی توجه شوید. این لیست باید کوتاه بوده و بیشتر از 6 مورد روی آن نوشته نشده باشد.


 •   یک لیست از بایدهای روزانه تهیه کنید
این لیست شامل کارهایی می شود که باید در طول روز انجام دهید اما حتمی و لازم نیستند که بخواهید آنها را روی لیست حتماً ها قرار دهید. این کارها را باید بعد از اتمام کارهای نوشته شده در لیست حتماًها به انجام برسانید.


 • قرارملاقات ها را فراموش نکنید
ساعت های خاصی در روز هستند که به یک ملاقات خاص تعلق دارند. وقتی قراری با کسی می گذارید حتماً آن را روی تقویم خود یادداشت کنید و بعد آن قرارها را به برنامه روزانه تان منتقل کنید.


 •   بعضی کارها را به دیگران محول کنید
خیلی از کارهای قید شده در لیست روزانه تان هستند که می توانید انجام آنها را به دیگران واگذار کنید. افراد موفق می دانند که نمی توانند همه کارهایشان را شخصاً تمام کنند و همیشه خیلی از کارهایشان را به کسانی می سپارند که انجام دهند.


 •   سه بار تاخیر در انجام کار
اگر می بینید که چند روز پشت سر هم کارهایتان را نیمه تمام می گذارید و به روز بعد معوق میکنید آنوقت باید از خودتان بپرسید چرا آن روز اول این کار در لیستتان بوده است و چه ارزشی در زندگیتان دارد. تا می توانید نباید بیشتر از سه روز کاری را به تاخیر بیندازید.


 • تنظیم وقت برای تهیه غذا
معمولاً چیزی که از خیلی برنامه ریزی ها جا می ماند تنظیم ساعتی برای خوردن غذاست. این مسئله اهمیت زیادی دارد، اول به این دلیل که در پولتان صرفه جویی کرده و برای غذاخوردن بیرون نمی روید، و دوم اینکه برای سلامتیتان بهتر است. خیلی از افراد موفق برای صرفه جویی در وقت به رستورانهای فست فود می روند و وضعیت سلامتیشان هم وخیم است. یادتان باشد، مدیریت زمان، مدیریت زندگی است و بالاترین اولویت زندگی، خودتان هستید.
با اجرای این استراتژی ها در تنظیمب برنامه روزانه می توانید بازده کاری خود را به طور قابل توجهی بالا برده و سریعتر به اهداف و آرزوهایتان دست پیدا کنید.

   


نظرات()