تبلیغات
وبـلاگک - عواقب ورزش کردن
22 آذر 87  10:00 ب.ظ    ویرایش: 22 آذر 87 02:22 ق.ظ
نوع مطلب: دست نویس ،

سلام .

من تحقیق کردم و دیدم که  ورزش کردن زیاد ، همیشه هم خوب نیست ، اگه این مطلب رو بخونین متوجه میشید منظورم چیه :

سه شنبه عید قربان بود و تعطیل. منهم سعی کردم حداکثر استفاده رو از این تعطیلی 1 روزه ببرم و بعد از 3 ماه  ورزش نکردن به دلیل مسایل درسی، کمی خودم رو تکون بدم.

صبح ساعت 11 با صدای زنگ موبایلم تلفن همراهم از جا بلند شدم،  از قبل برنامه ریزی شده بود ولی به طور رسمی برای بازی اسکواش به باشگاه انقلاب دعوت شدم. منهم که 3 ماه بود بازی نکرده بودم با سرعت حاضر شدم ، ولی بدون تبریک عید و میل نمودن ناهار مگه میشد خونه رو ترک کنم؟  پس دست به کیبورد شدم و عید رو به شما تبربک گفتم و بعد از صرف ناهار روانه باشگاه انقلاب شدم.

روز خوبی بوود ، بسیار ورزش کردم و دوستانم رو هم دیدم ، همه نبودند البته ، ولی باز بهتر از هیچ بود.

گویا من طبق عادت گذشته خیلی به خودم فشار آورده بودم ، نمرینی که قبلا هر روز انجام میدادم رو انجام دادم ، در آن لحظه احساس شعف میکردم و بسیار شاداب و سرحال شده بودم ، اما الان به اشتباهم پی بردم ، ای کاش این کار رو نمیکردم .

چرا؟ چون اسکواش ورزشی بسیار سنگین و پر تحرکه و تمام بدن در هنگام ورزش درگیر است و با اینکه امروز پنجشنبه است و 2 روز از اون ماجرا میگذره ، من هنوز تمام عضلات بدنم درد میکنند و هنگام را رفتن به قول بعضی از دوستان خوبم شل میزنم ، از تمام روشهای ممکن استفاده کردم ولی هیچکدوم تاثیر نداشتن و احتمالا درد تا شنبه نیز ادامه خواهد یافت.

  • نتیجه گیری : هیچوقت بعد از 3 ماه ورزش نکردن ، در یکروز فشاری زیاد به خودتون وارد نکنید خیلی بده.
  • پیشنهاد : اگر قصد دارید بعد از مدتی طولانی دوباره ورزش کنید به پیشنهاد من توجه کنید ، حالا پیشنهاد چیست ؟ به شما پیشنهاد میکنم  زیاد در روز اول به خودتون فشار نیارین و با حرکات سبک شروع کنید و در روزهای بعد به اوج برسید ، تا مثل من به بدن در دچار نشوید.

   


نظرات()