تبلیغات
وبـلاگک - بوی عیدی بوی دود
23 اسفند 87  11:00 ق.ظ    ویرایش: 23 اسفند 87 05:30 ب.ظ
نوع مطلب: دست نویس ،

این پست رو قرار بود دو روز پیش بنویسم ، ولی به دلیل خستگی و کم حوصلگی خب نشد.

از یک هفته پیشش قرار بود برم کلاس زبان برای ترم جدید ثبت نام کنم ، منم به دلایل مختلف می پیچوندمش و نمیرفتم. بالاخره قرار شد با مهدی پاشیم بریم که بعد از اونورشم بریم علائدین گوشی بخریم و توی جمهوری سینمای خانگی قیمت کنیم.

ناهار رو میل کردم جلوی تلویزیون و ساعت 12 بود که از خونه اومدم بیرون ، صبحشم که با هزار جور پرس و جو توی فرندفید و به کمک دوستان سیستم اس ام اسینگ توییترم رو فعال کرده بود و تا از خونه اومدن بیرون اولین توییت خودم رو ارسال نمیدونم (تکنولوژی چیکارا که نمیکنه و اینا)

همینطور که توی تاکسی نشسته بودم و به چپ و راست نگاه میکردم ، همه جا بوی عید میداد ؛ میوه فروشی کاشونک جلوش کلی تنگ و ماهی بود ، دکه گل فروشی بسیار سبزه گذاشته بود جلوی دکش ، باغ بانهای شهرداری مشغول گلکاری پارک نسیم بودند و خلاصه همه در حال جنب و جوش ، ترافیکم خب بسی سنگین بود که عادیه و من بهش عادت کردم.

تجریش بیشتر بوی چهارشنبه سوری میداد تا بوی عید و اصواتی اینگونه به گوش می رسید : فشفشه ، ترقه ، بی خطر ، آبشار  ، فواره ، استخر ، دایو ، سفینه ، موشک ، ماهواره ، امید .

تجریش مصادف شد با خرید کادو و آلبوم نسبتا قشنگ احسان خواجه امیری به اسم فصل تازه که پیشنهادش میکنم بهتون....

http://sardin.files.wordpress.com/2009/02/big1.jpg

تجریش تا ناهید غربی که موسسه علوم فنون کیش در اونجا واقع شده حدودا یک ساعت به دلیل ترافیک طول کشید و حوصله مارو حسابی سر برد. ( ناهید غربی 2 کوچه پایین تر از خیابون جام جم تشریف دارن )

ثبت نام رو با مشغله بسیار انجام دادم که اگه براتون بنویسم زیاد جالب نیست و خودم رو حسابی ضایع کردم فقط بدونین پول رو باید به حساب موسسه واریز میکردم اونم توی بانک :دی

بوی عید بیشتر از همه جا توی ورودی مترو میرداماد به مشام آدم میرسید ، مسیر 200 یا 300 متری ورودی مترو که همیشه دست فروشهای اندکی اونجا مشغول به کار بودن پر شده بود از خانومها و آقایون فروشنده ، از تنوع محصول هم اگه بخوام براتون بگم که از لباس زیر مردانه اونجا بود تا کراوات ، از روسری بود تا مانتو ، مهدی به مسخره میگفت الان بریم جلوتر ال سی دی هم اینجا میفروشن همینجا سینمای خانگی هم قیمت کن :دی
نکته ای که برای من جالب بود حضور یک عدد ون بود که این ون هم مطعلق بود به جناب بانک پارسیان و گویا دستگاه خودپرداز بود.

لاله زار رو رد کردیم از جلوی کافه نادری گذشتیم ، بوی عید توی خیابون جمهوری یه جور دیگه بود جلوی تمام مغازه های لباس فروشی یک عدد شاگر محترم ایستاده بود و به صورت ریتمیک و با حرکات موزون اجناس داخل مغازه رو معرفی میکردن ، به حافظ رسیدیم ، توی پاساژ که طبق معمول پر بود از جمعیت ، خودمون رو به یک عدد مغازه ژیگولانس رسیدیم رفتیم داخل و هم چک زدیم و هم چونه ، این ال جی شاین بالاخره اومد تو خونه.

http://www.worldgsm.com/photos/1197036503lg_shine_gold.png

وقتی آقای فروشنده فاکتور رو نوشتن بهشون گفتم گوشی رو نمیزارین توی جعبه ؟ گفت پیشنهاد میکنم این کار رو نکنین ، برام عجیب بود ؛ پرسیدم چرا اونوقت ؟؟؟
گفتن سابقه دزدی زیاده ، موتوری ها میبینن جعبه رو تو دستتون ازتون شاید بزنن ، خب ماهم گوشی رو به داخل جیب هدایت کردیم و برگشتیم به سمت تجریش، خدا نخواد برای کسی چون حدود 2 ساعت این مسیر نیم ساعته طول کشید و وقتی من رسیدم خونه دیگه یه چیزی تو مایه های جسد بودم.
پی نوشت :
  • بوی دود به خاطر این بود که تی شرتم شب کاملا بوی دود میداد و اصلا از بوی عید خبری نبود
  • از این به بعد خرید کردین حتما حواستون باشه که اشتباهی به جای آلبوم کنسرت نگیرین
  •  از اون به بعدشم اگه خرید کردین بدین روی گارانتی رو هم مهر کنن که یه روز دیگه دوباره مجبور نشین برگردین
  • گوشی رو هم به عنوان عیدی به خواهر کوچیکه هدیه دادم .
  • ادامه مطلب رو فراموش نکنین


http://a-pirooz.persiangig.ir/MiniBlog/Post/Booye%20Eyd.JPG
تقاطع سعدی و جمهوری
http://a-pirooz.persiangig.ir/MiniBlog/Post/Booye%20Eyd%20(1).JPG
لاله زار
http://a-pirooz.persiangig.ir/MiniBlog/Post/Booye%20Eyd%20(2).JPG
هفت تیر

   


نظرات()