تبلیغات
وبـلاگک - من و كتاب و كوچه
12 دی 87  08:00 ب.ظ    ویرایش: 14 دی 87 03:42 ب.ظ
نوع مطلب: دست نویس ،

دیگه از این عجیب تر نمی شد

دیروز اینجانب امتحان تاریخ هنر داشت ، محل برگزاری امتحان دروازه شمیران بود.

امتحان ساعت 10:3 شروع می شد ولی من به خاطر اینكه بتونم درس نصفه نیمه خونده شب قبلم رو مرور كنم ساعت 7 به همراه خانواده با منزل وداع گفتم و به اغوش سرد خیابان پیوستم.

خدا پدر مترو را بیامرزه كه كارها رو راحت كرده ، البته باید از شلوغی ساعات اولیه صبح چشم پوشی كنی تا بتونی از سواری با مترو لذت ببری. خلاصه كه به لطف مترو و اتوبوس شركت واحد ساعت 8:30 من به دروازه شمیران رسیدم.

اولین فكری كه به ذهنم رسید گشتن به دنبال پاركی بود تا بشینم و درس بخونم ، حدود نیم ساعت شعاع یك كیلومتری منطقه رو گشتم ، هرچی پارك نبود به جاش مدرسه بود ، از دبستان بود تا دانشگاه ، مجتمع آموزشی و هنرستان هم كه اگه نباشه نمیشه.

از به دنبال پارك گشتن منصرف شدم و حالا نوبت گشتن به دنبال كوچه ای خلوت بود تا بتونم دور از سر و صدای خیابان های تهران بزرگ به مرور مطالب درسیم برسم.

مگه كوچه خلوت و ساكت پیدا میشد؟؟ بالاخره كوچه بن بستی رو پیدا كردم ، در انتهای كوچه ، كوچه باریك دیگری بود كه منو بیاد كوچه باغهای تجریش انداخت . رو ی زمین نشستم و مشغول خواندن شدم . یكساعتی كه گذشت ، خانمی وارد كوچه شد ، سر تا پای اینجانب را برانداز كرد و گفت‌:

- خانم : با كسی كار دارید؟
- من: نه دارم درس میخونم!

زنگ خانه انتهای كوچه را زد و به داخل رفت. چند دقیقه بعد خانم مسنی از همان خانه بیرون آمد و گفت :

 - خانم : داری اینجا چیكار میكنی؟
- من: دارم درس می خونم.

- خانم : جای دیگه ای نبود درس بخونی؟ 
- من: مشكلی داره كه اینجا درس میخونم؟

- خانم : آره مشكلی داره ، زود برو جای دیگه درست رو بخون.

منهم كه عصبانی بودم زیر لب به خودم گفتم : آخه مگه من چیكار كردم كه اینطوری كرد. كیفم رو برداشتم و رفتم.

حالا واقعا"، چرا ما كاری كردیم كه اطمینان  میان مردم كم شده، همون مردمی كه با آغوش باز و مهربانی حتی از غریبه ها هم در خانه پذیرایی می كردند. به جایی رسیدیم كه اگر كسی رو به روی خانه ما مشغول درس خواندن باشه به او می گوییم از اینجا برو و جایی دیگر درست رو بخون.

نتایج :

  • باید همیشه بموقع درسمون رو بخونیم تا مجبور نشیم تو خیابان درسهای عقب مونده را مرور كنیم.


   


نظرات()